Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Karın Germe Ameliyatı Kopyası Kopyası

Karın Germe Ameliyatı Kopyası Kopyası

İçindekiler

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasty); kilo alıp vermeye bağlı olarak cilt dokusu sarkmış, sıkılığını kaybetmiş, karın kasları zayıflamış kadın ya erkek fark etmeksizin uygulatabileceği karın şekillendirme operasyonudur.

Karın gerdirme ameliyatı olarak ta bilinen karın germe ameliyatı ile birlikte, karın duvarı kasları güçlendirip, sarkmış ve deforme olmuş deri toparlanır böylelikle çok daha form kazanmış bir karın görüntüsüne ulaşılır.

Ameliyatı Kimler Yaptırabilir?

Karın gerdirme ameliyatı hakkında bilinmesi gereken durum, operasyonun temelde bir zayıflama ameliyatı olmadığıdır.  Germe işlemi, karın bölgesini şekillendirici ve var olan form bozukluklarını giderici bir ameliyattır.

Genellikle  germe ameliyatı , kilo verme sürecini tamamlamış ve bunun sonucunda deri sarkmaları olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilirler. Sık kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşabilecek kas zayıflıklarında ya da hamilelik sonrası oluşan yoğun sarkmaları toparlamak için kullanılabilir.

Germe ameliyatının bir kişiye yapılabilmesi için belli bir sarkma ve yağ oranına sahip olması gerekir. Germe ameliyatına uygun olup olmadığınızı Clinicxir uzmanlarıyla görüşerek ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Karın gerdirme ameliyatı günümüzde iki temel ayrımla yapılır. Birincisi, ileri derece sarkmaları bulunan, kas dokusu zayıflamış, genellikle genital bölge civarında yığılma problemi olan kişiler için uygun olan; tam karın germe ameliyatıdır.

İkincisi ise mini karın germe ameliyatıdır. Mini karın germe ameliyatı; daha minimal sarkması bulunan, kas dokusunda bariz bir problemi bulunmayan fakat göbek bölgesinde cilt fazlalığı olan kişiler için çok daha uygundur.

Her iki ameliyatında ana amacı ciltte fazla bulunan sarkmış cilt görünümünü düzeltip, karın gölgesinin çok daha fit ve formda görünmesini sağlamaktır. İki ameliyat arasındaki temel fark kapsamlarıdır.

Tüm Karın Gerdirme

Tam karın gerdirme ameliyatı olarak da adlandırılan tüm karın germe ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık olarak 2 saat sürer. Germe; karın bölgesinden uzun bir hat kesisi yapılarak sarkık derinin toparlanıp, kas yapısının güçlendirildiği bir operasyondur. Genellikle bel bölgesi de bu ameliyatla birlikte şekillendirilir ve çok daha bütünsel bir sonuç elde edilir.

Tüm karın ameliyatı oldukça kapsamlı bir ameliyat olduğu için iyileşme süreci mini karın germe ameliyatına göre daha uzundur. Bikini bölgesine yakın bir bölgede bir hat şeklinde dikiş izi oluşacaktır.

Mini Karın Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini abdominoplasty yani mini karın şekillendirme; göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesi işlemidir. Genellikle minimal sarkması olan daha gergin bir karın görüntüsüne sahip olmak isteyen kişiler için ideal bir operasyondur.

Mini karın gerdirme ameliyatında, göbek deliğinin üstünde olan alana müdahale edilmez. Bu nedenle tüm karın germe ameliyatına göre çok daha minimal bir operasyondur.

Genel anestezi ile kaslara müdahale edilmeden göbek altındaki sarkmış deri gerilir. Çok daha küçük bir kesi yapıldığından kişiyi rahatsız edici bir dikiş izi oluşmaz.

Mini Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası özellikle ilk günlerde ağrı ve karın bölgesinde gerginlik hissi oluşabilir. Ameliyat özellikle tüm karın gerdirme ise özellikle ilk 4 gün yatak istirahati yapılmalıdır. Düz yatma pozisyonu, karın üzerindeki gerginlik hissinin oluşumunu hafifleteceği için mutlaka yatış pozisyonuna dikkat edilmelidir.

Ameliyat sonrası 1 gün hasta doktor kontrolünde kaldıktan sonra taburcu edilir. Fakat günlük hayatına dönüşü operasyonun büyüklüğüne göre 1 hafta ile 15 gün arasında değişecektir.

Cerrahi süreci desteklemek için karın kuşağı ya da özel korse gibi destekleyici kullanımı önerilmektedir. Özellikle ilk aylarda karın egzersizi yapılmamalı ve ağır sporlardan kaçınılmalıdır.

Her hastanın kendini toparlama süreci farklılık göstermekle beraber, karnın düzleşmesi ve nihai bir hal alması 1-2 ay içerisinde gerçekleşir. Bu süreç boyunca karın bölgesi hassas olacağı için günlük rutin işlerinizi yaparken çok daha dikkatli olmalısınız.

Ameliyat sonrası ödemin inmesi ve sürecin tamamlanmasının ardından şekillenmiş, gergin ve çok daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ameliyat için uygun olup olmadığınızı hasta danışmanlarımızla ücretsiz olarak görüşerek öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasty); kilo alıp vermeye bağlı olarak cilt dokusu sarkmış, sıkılığını kaybetmiş, karın kasları zayıflamış kadın ya erkek fark etmeksizin uygulatabileceği karın şeki...

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasty); kilo alıp vermeye bağlı olarak cilt dokusu sarkmış, sıkılığını kaybetmiş, karın kasları zayıflamış kadın ya erkek fark etmeksizin uygulatabileceği karın şeki...

Yorum Yaz

Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?